Saman uutisen mukaan on odotettavissa myös Avaruuden korkeajännitys-juhlajulkaisu, jossa julkaistaan mainiota Rick Randomia ja lähinnä koomista Jet-Ace Logania.
Mukana häärännyt Moog Konttinen kertoi asiasta näin:
"Kohtapuoleen ilmestynee kauppoihin avaruuskorkeajännityssarja, jossa on kaksi vanhaa Rick Random-tarinaa ja kaks vanhaa Jet-Ace Logan -juttua sekä ainakin mun tekemä pieni epilogi ensimmäisten kunnon sci-fi sarjakuvien ilmestymisestä Suomen niemelle. Yhden Jet-Ace loganin käänsin uudestaan ja kolme muuta tarinaa on alkuperäisillä 50- ja 60-luvun käännöksillä.
Kaikki 4 tarinaa on ns. toisia painoksia eli ne on kerran ilmestyny suomeksi, mutta niitä ei oo julkaistu esim. Juhla- tai avaruuskorkkareissa.
Tarinat on:
Rick Random:
- Kadonneet Avaruusmiehet
- Uusi Jääkausi Uhkaa
Jet-Ace Logan:
- Vihreän Helvetin Kauhut
- Sirius, Kauhujen Planeetta
toivooo
M006"
Moog valikoitui epilogikirjoittajaksi tietysti siksi, että mies on levyttänyt nuo molemmat Rick Random -tarinat levyille. Ensin vuonna -75 Virtanen-yhtyeen kakkoslevylle Jääkauden, (
kts. kansikuva) ja 20 vuotta myöhemmin Moog In Bändin kanssa Kadonneet avaruusmiehet. Jälkimmäisen biisin sanat ovat
täällä.