Tavoita sarjakuvaharrastajat kotimaassa! Tutustu Kvaak.fi:n mediatietoihin.


Kolumnit ja matkaraportit: Suomessa julkaistut Tarzan- ja Tarzanin poika -erikoisjulkaisut (15.02.2012 klo 10:00:00)
Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
Jäikö aktivointi sähköposti saamatta?
25.05.2012, klo 00:22:12

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Haku:     Tarkempi haku
355446 viestiä 8528 aihetta kirjoittanut 6031 jäsentä. Uusin jäsen: Parabola
Lue lisää pikkuilmoituksesta.
   Etusivu |   Ohjeet | Haku | Jäsenet | Galleria | Ylläpito ja toimitus | Kirjaudu | Rekisteröidy  
+  Kvaak.fi - keskustelu
|-+  Sarjakuvanlukijoiden keskustelut
| |-+  Alternative ja omakustanteet
| | |-+  Kundipimu 4
0 jäsentä ja 2 vierasta katselee tätä aihetta. « edellinen seuraava »
Sivuja: 1 [2] | Siirry alas Tulostusversio
Kirjoittaja Aihe: Kundipimu 4  (Luettu 3870 kertaa)
Jukka
Avustava toimittaja
*
Poissa

Sukupuoli: mies
Viestejä: 840



« Vastaus #15 : 05.11.2009, klo 16:46:47 »

Ei muuta kun heti laitatte sen mulle. Kehun sen pystyyn jos se on hyvä. Jos se ei ole hyvä, niin miettikää toinen kerta.

Jaa arvostelun meinasit kynäillä?
No, laitetaan lehti tulemaan. Oliko vielä osoitetta?
tallennettu

Pjr
Jäsen
****
Poissa

Sukupuoli: mies
Viestejä: 152


:)


« Vastaus #16 : 18.11.2009, klo 16:26:31 »

...päättelin sisällön olevan hurjaa HC-matskuu, mutta höpö höpö eipä ollut. Kovempaa matskuu tiskiin!...

Tarjoappa sitä kovempaa HC-matskua kundipimuun. Uudet kyvyt on aina hakusessa. Olisi hauska kun kundipimussa ois jotain tyttöjen tekemää pallinmurskaus mättöä yms.

tallennettu

Jukka Laine
Maestro
Ylläpitäjä
****
Poissa

Sukupuoli: mies
Viestejä: 25 955



« Vastaus #17 : 12.12.2009, klo 17:59:01 »

Arvio Kundipimu nelosesta. Jukka viestitti että kolmostakin olisi saatavilla. Toisaalla oli epäily että tämäkin olisi loppuunmyyty.
tallennettu

"I, Jukka, will tell you what you wish to know" -rigeliläinen mutantti, Thor # 218, Dec. 1973-
Petteri Oja
Juudas itselleen
Avustava toimittaja
*
Poissa

Sukupuoli: mies
Viestejä: 6 789



« Vastaus #18 : 12.12.2009, klo 19:24:38 »

Lainaus
Jopen Lempiä ja Lyytiä on aina hauska nähdä, mutta ovatko nämä menneet härskimmiksi ja poliittisesti epäkorrektimmaksi?

Jope vain toteutti niiden kohdalla vanhaa harrastustaan eli muokkasi vanhojen strippiensä tekstit uusiksi.
tallennettu

Jukka Laine
Maestro
Ylläpitäjä
****
Poissa

Sukupuoli: mies
Viestejä: 25 955



« Vastaus #19 : 12.12.2009, klo 21:03:55 »

Johan mää ihmettelin että miten ne ovat hengissä ja puhuvat ajankohtaisista asioista.
tallennettu

"I, Jukka, will tell you what you wish to know" -rigeliläinen mutantti, Thor # 218, Dec. 1973-
TakkuTakiainen
Vieras
« Vastaus #20 : 12.04.2010, klo 18:20:51 »

ai täälläkin on sitten keskustelu pätkitty ylläpidon toimesta. Reggasin juuri, näköjään turhaan. Joku tuolla totesi "Helpolla lähti, mutta jos ylläpidon linja on tämä, olkoon sitten niin." Sanon samaa, ja taidankin passata koko foorumin tämän ketjun luettuani. No ei se reggaus kyllä ihan turha ollut, näin tuon hottixen vosun profiilin! >Tongue

"Edit. Maltillisesti. Muiden ihmisten vahingoittaminen tai sillä uhkailu ei kuulu tälle foorumille. Puro/Ylläpito."
joo se kuuluu sarjakuviin!

tea tauriaine: "P.S. Aateltiin kavereiden kanssa tehdä kilpaileva lärpäke Kundipimulle. Saas ny nähä... ;P" minäkin kiinostais jos tekis jonkun sonnihiehon. Voisin tietysti tyrkyttää matskua kundipimuun. mutta jos sensuuri iskee sielläkin (uskokaa pois, osaan tehdä matskuu joka sais julkasijan miettimään kahdesti, enkä puhu aivovammapornosta ja splatterista nyt...) niin vaiva olis vähän turha ja en pidä pettymyxistä.

Mitä sensuuriin tulee, niin mehän eletään typerässä ameiccalaissyntyisessä TEKOvapaassa kulttuurissa, jossa ihmisille USKOTELLAAN että heillä on sananvapaus mielipiteenvapaus ilmaisunvapaus ja tätä paskaa naurettavaa HARHAA pidetään yllä sallimalla juuri se aivovammaporno, splatteri pissa kakka jutut. Niin kauan saa viskoa paskaa painokoneisiin ja internettiin kunhan se vaan pysyy PELKKÄNÄ paskana ilman ajatusta. Mutta auta armias jos panet jotain juttua missä on oikeasti AJATUSTA... sitten nähdään kuinka vapaa meidän maailma oikeasti on.. hah.

uuden kundipimun rkryytti-värväys-sivulla sanottiin että PS. paskoja juttuja ei kannata lähettää mikä oli tosi hyvä lisäys koska siinä sanottiin suoraan miten asia on eikä mitään muuta! en ole vielä lähettänyt mitään Cheesy

juu ja niin joo muistin! tuosta
Mikko A(latalo): "Jotenkin tuntui että lehti tasoltaan hieman laimenee numero numerolta?" ..."Millään vetää jo aikaisemmin överit jutut vielä överimmäksi? " KYLLÄ varmasti saa överimmäxi tän lehden kuin ennen!! KYLLÄ SAA!! ei saa olla henkisesti laiska! pissa kakka veri väkivalta jutut nehän on vasta ENSIMMÄINEN TASO hengellisellä loistavalla polullamme! :|


* jaffat_tulloo.jpg (85.25 kilotavua, 1280x960 - tarkasteltu 112 kertaa.)
tallennettu
Sivuja: 1 [2] | Siirry ylös Tulostusversio 
« edellinen seuraava »
Siirry: