Ja kunniamaininnan ansaitsee myös perheenisä Setä Kvaak Kouvalainen, jota saamme kiittää jo vanhasta alkuperäisestä Kvaakista. En arvannut viisi vuotta sitten näin koukkuun jääväni "turhanpäiväiseen ajanvietteeseen"..
Ehdottomasti. Iso kumarrus Kouvalaiselle. Hänen ansioitaan tämä kaikki on. Kunnianmaininta toki myös kaikille Kvaakin ylläpidossa toimiville.
Älkääpäs nyt vouhottako. Näin mittavaa henkilöpalvontaa ei tainnut Stalinkaan aikanaan saada.
Asiat olisin voinut hoitaa monta kertaa paremminkin Kvaakin suhteen, mutta nyt tämä meni vähän näin. Harmittamaan jää monet tekemättömät ja ideoidut uudistukset, mutta kun ei ehdi (eikä aina toki motivoidukaan kuin hyvin ajoittain) niin ei voi mitään. Mukava kuitenkin kuulla, että Kvaakin sisältä löytyy ammattitaitoa siten että ehkäpä kehitystyökin voi jatkua.
Palannen kuitenkin itsekin vielä myöhempinä vuosina jollain tavoin sarjakuvien pariin, joista projekteista huutelen aikanaan takuulla Kvaakissakin. Nyt vaan työ- ja elämäntilanne on sellainen, ettei aikaa yksinkertaisesti ole.